Commencement Awards

Congratulations to the following members of the Class of 2014, who were honored at Commencement on May 17:

School of Arts Awards
• Frederick L. AcostaChristine Ladd Franklin Award for Outstanding Non-traditional Psychology Major
• Matthew Davis BirchLiterature and Languages Faculty Award for English and English for Corporate Communications Majors
• Allison Nicole DavisBehavioral Sciences Faculty Award
• Taylor Alicia GoodePsi Chi Outstanding Leadership Award
• Erika Frances HansenKenneth W. Mathis Award for Outstanding Education Graduate
• Melanie Nicole HawkinsLiterature and Languages Faculty Award for English and English for Corporate Communications Majors
• Johnnie Sue Huddleston, Outstanding Visual Arts Student Award
• Julia Katharine KueterOutstanding History Student Award and Margarette J. Sather Outstanding School of Arts Graduate Award

School of BusinessAwards
Kelsey Adair Bizzell, Moroni-Whaley Award

• Edward Matthew GenesMemphis Chapter – Tennessee Society of Certified Public Accountants Award
Shirley Yvette Green, School of Business Faculty Achievement Award
Taylor Nicole Pugh, School of Business Faculty Achievement Award

• Laura Michelle Grissom Vernon, Delta Sigma Pi Scholarship Key

School of Engineering Awards
Charles Cahlen Armour, Thomas G. Morrison Award
Cali Shannon Copsey, Outstanding School of Engineering Graduate Award
Michael Brennan Powers, Brother Philip Morgan Electrical Engineering Design Award
Wei Shiong Siow, Philip M. Becker Award in Chemical Engineering
Caleb Daniel Smith, T. Herbert Darnell Award

School of Sciences Awards
Elton Lenard Banks Jr., Biology Faculty Award
Anna V. Birg, Brother Dominic Dunn Award and Outstanding Chemistry Graduate Award
Kristen Marie Davis, Crane Fellowship Award
Rebekah Ann Herrman, Mathematical Science Faculty Award

University Awards
Anna V. Birg, Thomas Lipsmeyer Award
Kristen Marie Davis, Christian Brothers University Alumni Award
Melanie Estelle Horne, Brother I. Leo O’Donnell Outstanding Student Leadership Award